X

Pembe Orkide

Pembe Orkide

Filtre


Pembe orkide çiçeği özellikle açtığı zaman çevredeki tüm dikkatleri üzerine çekebilen muhteşem görüntüye ulaşmaktadır. Muhteşem görüntüsünün yanı sıra mis gibi bir kokusu da vardır. Pembe orkide, özellikle özel günlerde çok fazla tercih edilen bir çiçek türü olmaktadır. Pembe orkide çiçeğine ihtiyacınız olduğunda Çiçek Demo olarak sizlerin yanında olmaktayız. Son dönemlerde talebin arttığı orkide çiçekleri arasında günün anlam ve önemine göre bir renk tercihi yapabilirsiniz. Özellikle pembe orkide çiçeğini daha çok sevgililer günü gibi özel günlerinizde mutlaka tercih etmelisiniz. Çiçekçilik Demo olarak yıllardır kalitemizden ödün vermeden sevdiklerinizin yüzünde güzel bir gülümseme oluşturmak için hizmet vermekteyiz. Orkide çiçekleri özellikle desenleri ve kelebeğe benzer bir görüntüsü ile konulduğu ortama oldukça pozitif bir enerji sağlamaktadır.

Bakımı

Orkide çiçekleri hakkında doğru bilinen yanlışlardan birisi de bakımıdır. Genel olarak bakımı zor gibi bir algı oluşmaktadır. Bu algının oluşmasındaki sebep ise pembe orkide bitkisinin zarif görüntüsü olmaktadır. Yanılanın aksine orkidelerin bakımı saksı çiçeklerine nazaran daha kolay olmaktadır. Orkide çiçekleri kendi köklerinde su depolayamadığı için sulama konusunda dikkat edilmeli ve ihtiyacı kadar sulama yapılması gelişimine daha iyi bir katkı sağlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle pembe orkideler ve genel tüm orkidelerin kökleri gerekli ışığı almak zorundadır. Bu nedenle orkidelerinizin saksısı daha şeffaf bir yapıda ve aynı zamanda ışık geçirebilme özelliğine sahip olan bir saksı olmalıdır. Sadece pembe orkide değil, bütün orkide çiçekleri buna ihtiyaç duymaktadır. Saksı değişimini yapacağınız zaman orkidelerin köklerine zarar vermemek için gerekliyse saksıyı keserek çıkarmalısınız ve aynı zamanda dışarıya çıkan hava kökleri kesinlikle saksı içerisine sıkıştırılmamalıdır.

Orkide çiçeklerinin toprakları kendilerine özgü olmaktadır. Buda demek oluyor ki orkide çiçekleri her toprakta yetişmez. İçerisinde çeşitli torf ve lif ile karıştırılmış bir karışımı istemektedir. Toprak değiştireceğinizde ise saksı değiştireceğiniz zamanda yapmanız daha doğru olmaktadır. Orkide toprağı normal süs bitkilerinin topraklarına ziyade çok farklı olduğundan dolayı devamlı olarak sıvı gübre veya besin kullanmanız şart olmaktadır. Aylık bir defa orkide bitkilerinize sıvı besin verebilirsiniz. 


common.site.up
Copyright © 2024 Çiçek Demo. Tous droits réservés.
Conception et logiciels       Çiçekçi E-Ticaret Yazılımı